9 Şubat 2018 Cuma

Aynada Kendini Görmelisin #2

Ne yalan söyleyeyim bu başlığı bir seri haline getirmek hiç aklımda yoktu. Fakat bilirsiniz işte, hayat. Ve bilirsiniz işte, insanlar. Aah ah!.. 😁

 • 'Haklıyım ve tabi cazgırım' diyenler
Bir sabah gözlerimizi açsak ve dünya ultra fonksiyonlu uzay çağına geçiş yapmış olsa(!), her bireye seçtikleri bir kısım insanı geride bırakma şansı verilse, ay kimse kusura bakmasın ama ben vallahi de bu tipteki bireyleri güle oynaya ardımda bırakırım. Hem iyi olur; döner dolaşır birbirlerine haklı olduklarını ispatlamaya çalışırlar. Ve tabi bol bol da çirkeflik yaparlar...

 • 'Canım sana beş dakikaya kessssin dönüş yapıyorum' diyenler
Yahu, aramışsın ulaşamamışsın. Öyledir, böyledir, insanların işi vardır ya da her nasıl düşünmek istersen. Zaten etkili iletişimi sağlayamayan sensin. Bir de üzerine kalkıp ha aradım ha arayacağım diye insanları darlayan da sensin! Ey ki bu tipte olan bireyler, hayat takıntılardan uzak da misler gibi yaşanıyor. Biraz şu kafa seslerinizi kısıverin, biraz tebessüm ediverin hani. Çok rica ediciim!


 • 'Sen benim kim olduğumu biliyor musun' diyen ağır görünümlü hafifcikler
Bu tipteki bir bireyin yangında kurtarılacaklar listesinde kendisi, arabasının anahtarı ve koyu kaplama güneş gözlükleri vardır. 😃 Gerçi muhtemel bir yangında kurtarma operasyonuna girmek yerine ilgili pozisyonlara benliğini sunmayı tercih eder, o da ayrı bir mesele... Kaderin cilvesi mi demeli bilmiyorum fakat her ortamda varlar, kara kaşlı kara gözlü yağız delikanlı duruşlarını asla bozmazlar. Ha bir de serçe parmaklarına taktıkları devasa yüzüklerini unutmuşum, hihihi!


 • 'Ne yapayım be aşığım aşık' diyen saplantılı yalnızlar
Ahh ah! Sizlere diyecek hiçbir şey bulamıyorum aslında. Öyle zor, öyle karmaşıksınız ki tüm doğrular sizin doğrunuz, tüm yollar sizin yolunuz, tüm acılar da sizin acınızmış gibi bir sahiplenme yaşıyorsunuz. Hayat bir okyanus ise insanlık o okyanusun en dibindeki yosuncuk parçası. Yani diyorum ki oraya buraya vay efendim halen unutamadım da vazgeçemedim de naraları atacağınıza gidin bir kitap okuyun mesela.

 • 'Şüphelerim olmadan asla' diyen vefasızlar
Evet, başlığı biraz sert olmuş olabilir fakat bu tipteki birey benim için kesinlikle vefa kavramından yoksundur. Hayat öyle garip bir süreç ki bir bakmışsınız sizden bir parça olan insanlar aslında varlık bulduğu andan itibaren şüphe duymayı kendisine bir görev edinmiş. Böylesi bir birey ile uyum sağlamak bence oldukça yıpratıcı. Hem kim her daim diken üzerinde gibi hissetmek ister ki? Bana kalırsa bu tipler bir gemi seyahatine çıkıp en uygun adada acilen mahsur kalabilirler. Kuşun ötüşünden, yengecin yürüyüşünden ya da su dalgasının geliş şeklinden de şüphe etmezlerse tabi(!)
Bence

23 yorum:

 1. Neden hemen bitti ya! Yazının her bir kelimesine katılıyorum.. Devamını bekliyorum bu başlığın :-)

  YanıtlaSil
 2. Hahahahahaaaa!!! Bol Bol alkışlıyorum seni ^.^

  YanıtlaSil
 3. Ben de bunu seri haline getirmeyi sevdim sanırım, mutlaka yazacağım :) Çok teşekkür ediyorum..

  YanıtlaSil
 4. O kahkaha bana yetti vallahi, ben seni daha çok alkışlıyorumm :D

  YanıtlaSil
 5. aşık olanları severim yaaa o beş dakkaya döncemi kim yapmıyo kiiii. bu aynadakiler çok sempatik diyilmişler :)

  YanıtlaSil
 6. Bilemiyorum Deep, sanırım aşkın fazlasına karşıyım ben :D
  Hihihi, haklısın aslında pek samimi de değiller.. ;)

  YanıtlaSil
 7. Ne güzel yazmışsınız, eliniz dert görmesin :) Bende sizi siteme beklerim, yorum atarsanız çok mutlu edersiniz beni :)

  Elmalı kurabiye: http://yemek-ye.net/tarifler/elmali-kurabiye/

  YanıtlaSil
 8. Burdaki heralde en cok sinir oldugum kisiler 'ne yapayim be aşigim' diyen tayfa bi insan kendi kendini aşik eder kendi duygularindan kendi sorumludur.Genellikle bi insanin yanlis oldugunu bile bile ona tutunanlar icin vakit kaybi demek 😏çoooooookkk guzel bir konu seçimi bayilarak okudum eline emeğine saglik🤗

  YanıtlaSil
 9. Haklı olmak iyi de, herkes kendini haklı görür bakalım gerçekten haklı mı?:)))Diyelim ki haklı ama haklı olmak cazgır olmayı mazur göstermez. Haklıysan da edepli edepli haklılığını dillendir di mi ya?:) Ellerine sağlık.:)

  YanıtlaSil
 10. Merhaba, tabi uğrarım. Sevgiler.. :)

  YanıtlaSil
 11. Vallahi o vakit kaybı meselesinde ben de aynı fikirdeyim, bu tamamen bireysel irade ile alakalı. Bazen insanı bunaltıyorlar doğrusu.. :D
  Çok teşekkür ederim ben de bu güzel yorumu gülücükler atarak okudum :))

  YanıtlaSil
 12. Ahh değil mi ama Müjde Ablam, haklıysan da geç köşene bunun tadını çıkar. Ama yok, anlamıyorlar! :))
  Çok teşekkür ediyorum.. :)

  YanıtlaSil
 13. Bloggerlar Sanal Alemde Buluşuyor!
  Merhaba, yazınız için teşekkürler. Bloggerların buluşma ve sosyal paylaşım platformunda sizleri de aramızda görmek isteriz. Böylelikle diğer bloggerları tanıyabilir, yeni fikirler edinebilir ve içeriklerinizi daha geniş kitleye tanıtabilirsiniz. İyi çalışmalar.

  YanıtlaSil
 14. Bunlar gerçekler oluyor herhalde. Çok güzel yazmışsınız, ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 15. Merhaba Blog World, ben teşekkür ediyorum ve hemen uğruyorum.. :)

  YanıtlaSil
 16. Çoğunluğu gerçek diyelim ;)
  Çok teşekkür ediyorum, sevgiler.. :)

  YanıtlaSil
 17. Hahahahahah.. sen benim kim olduğumu biliyor musunculara çok güldüm.. tanımlama cümlelerine bayıldım.. sen çok yaşa :) <3

  YanıtlaSil
 18. Güzel yorumunuz için teşekkür ederimm sevgili Momentos, çok sevindim.. (ve kalpler) ;))

  YanıtlaSil
 19. Neyse gele gele yorum yaptığım yazına kadar gelmişim:)))bundan sonrakiler yayın akışımda gözükmeyen yazılarındı. :))

  YanıtlaSil
 20. Ah Müjde Ablam, yorumlarınıza sağlık! ;))

  YanıtlaSil
 21. Merhaba sitenizi çok begendik. Ispartadan sizleri her zaman takip ediyoruz.

  Isparta Haber- https://www.uyan32.com/

  YanıtlaSil

Buyursunlar,