23 Mart 2018 Cuma

İçim, Dışım, Kelimelerim

Hayat her duruma rağmen o kadar güzel ki! 😉
Bir insan tanıyorsun mesela, uzun ve güneşli günler sunuyor sana hayat. Yeri geliyor konuşmadan anlaşmayı, mesafelere aldırmadan samimiyeti öğreniyorsun. 
Sonra bir gün, sebep her ne ise, tanıdığım sandıkların tanınmamışlar listesine geçiş yapıyor. Belki çok yıpranıyorsun fakat sakin kafayla kalınca aslında güneşli günlerin halen devam ettiğini anlıyorsun.
Bence hayattaki en muazzam şey, paylaşım sağladığın bir insandan öğrenebileceğin kırıntıların olması. Güzel duygular, minik bilgiler ya da saf hisler gibi. İnsana insan olduğunu hissettiren cinsinden...
Kader anlayışı her birey için aynı boyutta mıdır bilemem ama hayatta bazı şeylerin mutlak anlamda kendi yolunu el yordamıyla bulması gibi bir gerçek var. Sanırım insan gezegende attığı adımların sayısını çoğalttıkça çok daha net idrak ediyor bu durumu. Ağlasan da, çırpınsan da, zorlansan da o şey sonunda kendi bildiğini okumuş oluyor. 
Haliyle ben de artık 'canlı' yı o anda ve orada, olduğu gibi kabullenmeye çaba harcıyorum. Belki doğru, belki de fazlasıyla olumsuz. Fakat beni en az yıpratan yöntem olacağı da bir gerçek.
Neyse, laf lafı açıyor da yine insanlığın varoluşsal problemlerinin girdabında dönüp duruyor. Aynı kelimelerden ben de çok sıkıldım aslında evet, bir çıkış yolu ne yazık ki yok.

Bugün şehrimde tam bir bahar havası vardı. Olması gerekenden çok daha sıcak bir hava. Fakat bir o kadar da kuvvetli bir rüzgar hakimdi, adımları sekteye uğratan... İçimiz ile dışımız gibiydi kısacası. Dışımız mis, dışımız parıltılı da ah o içimiz; esiyor, gürlüyor ve fakat bir türlü yağamıyor. Ne zor...

👉Bu yazıyı herteldenşef yazdı.
Bence

4 yorum:

 1. Kesinlikle haklısın canım, tanıdığımız çok iyi tanıdığımızı sandığımız insanlar gün geliyor öyle canımızı acıtıyorlar ki, "Ayol ben ne salakmışım?" diyorum. Kendime kızıyorum ençok. Aslında iyi tanıyıp, etmeden kimseyle çabucak samimi olmamak lazım ama işte yapamıyorum. Enson kediyle ilgili olayda aklımın başıma gelmiş olması lazim:)))umarım gelmiştir:))ne yapalım dediğin gibi kader...Allah karşımıza iyi insanlar çıkartsın:)

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel özetlemişsiniz Müjde Ablacım, ben de çok fazla kurdum o cümleyi ama kurduranlara yazık aslında. Amin, umarım hepimiz için geçerli olsun. Çok teşekkür ediyorum ve sevgilerimi yolluyorum.. :)

  YanıtlaSil
 3. Dünyanın en huzurlu, en güzel ve özel zenginliği; doğru insanlardır... Bir de cıvıl cıvıl bahar havası... İnsan daha ne ister? Öyle güzel bir içerik ki, alıp götürdü beni. Ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum, çok teşekkür ediyorum ben de :)
   Sevgilerimle..

   Sil

Buyursunlar,