12 Mayıs 2018 Cumartesi

Mim: Blog Muhasebesi

Döndüm dolaştım ve bir mim ile yeniden buluştum. Çoğu zaman usul usul ilerleyen blog dünyasında mimler adeta ekstra oksijen sağlıyor. Ben de sevgili İman Powerki mimi burada- ve sevgili Berlin Berlin- ki mimi burada- in davetlerine uyum sağlayarak mimi yapmak istedim. Öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. ❤ 
Başlayalım... • Blog alemine nasıl girdin? 
Ah, nasıl girmeseydim! 
Blogdan önce ve aslında kendimi bildim bileli yazmak eylemine içim hep sıcak kalmıştır. Yazmayı, kelimelerle bir araya gelmeyi ve bazen hayal dünyasında gezinmeyi çok seviyorum. Blog açmadan önce de takip ettiğim birkaç blog vardı. Bir baktım ben de içerdeyim, hihihi! • Hangi blog sana ilham oldu?
İtiraf etmek gerekirse bir şansım olsa zamanı geriye alır ve ilk blog günlerimi tekrar tekrar yaşamak isterim. O heyecanın çok farklı olduğunu düşünüyorum. Aslında blog açarken çok okunmak ya da çok takip edilmek gibi bir amacım yoktu. Zaman zaman da dediğim gibi, kimse okumuyor olsa da ben yine de yazacaktım. Ancak tabiki de Momentos ve Balthus yeri özel olarak ayrılmışlardan... Biri aynadaki yansımam gibi, diğeri meslektaşım. Sohbetlerine, desteklerine, kelime dünyalarına ve samimiyetlerine hep teşekkür, bol teşekkür! • Bloga yazdığın ilk yazı ile son yazı arasında fark var mı?
Vallahi bana kalırsa var. İlk zamanlar bazen çok fazla ifade isteği içinde bulunduğum günleri anımsıyorum. Bu tıpkı günlük yazmak gibi; hani yıllar yıllar sonra okuyup da 'bu ne yahu ay ben ne yazmışım böyle' komikliğini yaşarız ya, işte öyle bir durum.Fakat yazmaya duyduğum istek hep aynı... • Yakın çevrendeki insanlar blogunu biliyor mu?
Yalnızca bir kişi, hihihi! • Blog yazmak yaşantına ne kattı/ ne çıkardı?
Öncelikle farkındalık. Sonra sabır, merak, azim... Nitelikli okuma arzusu ve bir de hassasiyet. İşte eklediklerinin bir kısmı. Daha fazlası da var tabi ama onlar da kalbimde... • Şuan bu mim ile birlikte blogda kaç yazın ve kaç sayfa görüntülenmen var?
Kimse kızmasın ama açıkçası bunların benim gözümde pek önemi yok. Elbette burada yeri geliyor fazlaca emek harcıyoruz ve karşılığını da görmemiz gerekiyor. Ancak bu tarz şeylere kafa yorduğum vakit kendimi doğallıktan bir nebze uzaklaşmış hissediyorum. Amacım gezegende varlık bulduğum her an yazabiliyor olmak... ☺


Yazması oldukça keyifli bu güzel mim için yeniden teşekkür ediyor ve geleneği bozmayarak ben de mimlenmeyen birkaç ismi mimlemek istiyorum. Keyifli okumalar... ✌✔Bu yazıyı herteldenşef yazdı.
Bence

16 yorum:

 1. :))) bendee teşekkür ederim :) çok içten ve samimi olmuş bakalım daha zaman bizi nerelere sürükleyecek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım hep güzel yerlere sürükler, sevgiler.. :)

   Sil
 2. Uuu, son soruya verdiğin cevaba bayıldım şef! ^_^
  Çok akıcı, hoş bir yazı olmuş; kalemine sağlık! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim, senin de güzel yorumuna sağlık! ;)

   Sil
 3. Ayy ne tatlısın, süper cevapların 😊. Özellikle blogun sana kattıklarını anlattığın kısım ❤️ En yakın zamanda yapacağım, teşekkürler tatlım 😊😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorumm canım Öneri Makinesi <3

   Sil
 4. çok keyifli olmuş :) keyifle okudum emeğine sağlık canım benim en kısa sürede yapacağım çok teşekkür ederim :) canım benim sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de senin cevaplarını keyifle bekliyor olacağım, kocaman sevgiler bendenn.. :)

   Sil
 5. Çok teşekkür ederim bu güzel mim için. Şimdi fark ettim yapmayı bekleyen mimler birikmiş :o

  Kaç kez okunmuş, ne kadar takip edilmiş bence de bunlara çok takılmamak lazım. Sen yaz, zaten okumak isteyen bulur yazılarını.

  Momentos ve Balthus'a da buradan selam olsun. Blog aleminin özel bloglarından ikisi de...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de teşekkür ediyorum sevgili Sibelynka, ve gönülden katılıyorum.. :)

   Sil
 6. İyi ki de blog alemine girmişsin de biz de seni tanıyıp okumuşuz. Harika cevaplar. Sayılara ben de takılmıyorum, etkileşim daha önemli :)
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum sevgili Ezgi, çok sevindim <3
   Kesinlikle etkileşim çok önemli..
   Çiçekli sevgiler de benden sana ;))

   Sil
 7. Şefiim her cevabını ayrı ayrı beğendim deseem? :) Ve senle aynı hislerdeyim bende ilk günlere dönmek isteyebilirdim :) Bu arada şipşaak bende muhasebemi yazmaya başlıyorum teşekkür ederim seni de kocaman öperim kii :):* <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Peki bu güzel yorum da beni çok mutlu etti deseem? ;)
   Hemen seninkine koşuyorum o halde ve tabiki bir kocamann öpücükler de benden sana! ;) <3

   Sil
 8. Blog ilk açıldığında olan o heyecan gibisi yok gerçekten de. Blog insana pek çok şey katıyor :)

  YanıtlaSil

Buyursunlar,