24 Nisan 2019 Çarşamba

Ayrıcalıklı Kategori: Öneri Filmler

Yorgun bir akşamda ya da kafamızı bir nebze boşaltmak istediğimiz zamanlarda şöyle yormayan, koşturmayan ve yumuşacık bir film ile rahatlamak isteriz ya, işte tam da öyle bir filmle geldim bu defa. Verdiği tatlı mesajla düşündüren, sakin ama eğlenceli, mis kokulu bir film bu!
Zaman zaman filmleri bazı kategorilere ayırıyorum; hemen izlenecekler, mutlaka izlenecekler ya da çıtır- çerezlikler gibi. Fakat bazı filmler oluyor ki daha fragmanını izler izlemez aklımda bir yer ediniyor ve zamanı gelene kadar usulca bekleyiveriyor. Bu defa da yine öyle oldu, bundan belirli bir zaman önce fragmanını izlediğim bu tatlış film aslında çoktan geçer not almıştı bile. 😇
Unicorn Store; 2017 yapımı huzurlu bir dram- komedi filmi bana göre. Nedendir bilinmez ama Samuel L. Jackson' ı böyle naif ve canlı rollerde izlemeyi seviyorum sanırım. Bir de üzerine eğlenceli bir başrol eklenince, tadından yenmiyor. Zaman zaman başrolün hikayesi ile kendi hikayelerimde ortak noktalar bulmak da tabi ki filmin beni içine almasının nedenlerinden birisi oldu.
Gelelim filmin konusuna... Aslında bana göre bu film oldukça 'biz' gibi. Sadece 'biz' ler hayatı yaşarken benliğimize dair duvarlar örüyoruz çevremize, çekiniyoruz, küçük düşmekten ya da özgür olmaktan korkuyoruz. İşte bu film tüm bunların özümüzde ne kadar da olağan şekilde barındığını ve aslında doğru şekilde izin verildiğinde çevremizi dahi ne kadar güzelleştireceğimizi anlatıyor. Sanırım en çok da yıpratmadan verdiği bu mesajı sevdim.
Çok beklentiye girmeden ama bana göre yine de beklentinin altında kalmayan bu güzel filmi rahatlıkla öneriyorum. Bir kahve yapıp, mısır patlatıp ya da ışıkları söndürüp koltuğa yerleşerek izlenmeli! Bence izledikten sonra yüzünüze yerleşen tebessümü çok seveceksiniz... 😉

Belki gelecekte bir yerlerde unicornumuz olmayacak ama hayallerimiz hep bizimle değil mi...

Keyifli seyirler! ✌


✔Bu yazıyı herteldenşef yazdı.
Bence

8 yorum:

 1. En kısa zamanda izleyeceğim, okurken bile gülümsedim.

  YanıtlaSil
 2. Not alıyorum film listeme. İzleme fırsatı bulurum inşallah. Teşekkürler öneriniz için :)

  YanıtlaSil
 3. Unicorn Store uzun zamandır izleme listemde.Ama şu aralar Tivibu'da harika filmler var.Onlardan sıra gelmedi bir türlü ...Nasılsa bu filmi istediğim zaman izlerim düşüncesi oldu galiba :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bazı filmler öyle beklemede kalıyor gerçekten de, hepsine yetişebilmek ne güzel olurdu.. :)

   Sil
 4. İzlemedim ama dediğin gibi bu tür filmler insanı dinlendiriyor, rahatlatıyor o yüzden seviyorum ben de. :)

  YanıtlaSil

Buyursunlar,